درباره ما

درباره پاشام

پاشام نام روستایی در شهرستان کوهدشت در استان لرستان می باشد که نام خود رو برگرفته از (پشم) به دلیل استفاده از پشم دام در ساخت چادر برای پوشش فضاهای سکونت است. پاشام در زبان فارسی اردو به معنی پشم بوده و اصطلاحاً برای پارچه های پشمی به کار می رفته است. پروفسور  هشیار نوشین از اشخاص مهم علمی ایران اصطلاح پاشام را لقب و نام دیرینه پارچه در ایران باستان می‌داند و سازه های پارچه‌ای را با اصطلاح سازه های پاشامی عنوان می‌کند.
​​​​​

​​​​​گروه مهندسي پاشام از سال 97 فعاليت خود را در زمينه سازه هاي كششي پارچه اي آغاز كرده است. هدف اصلي گروه پاشام ايجاد فضايي جذاب و متنوع و تجربه اي نو با استفاده از سازه هاي پارچه اي است.  فعاليت ما در حوزه هاي مختلف ساختمان، طراحي منظر و محوطه توسعه يافته است؛ طراحي و اجراي سايبان ورودي، آلاچيق محوطه، آلاچيق روف گاردن، سايبان پاركينگ، نماي پارچه اي، طراحي داخلي با استفاده از پارچه در فضاهاي مسكوني، تجاري، اداري و آموزشي و ... از خدمات گروه مهندسي پاشام است.

​​​​​​​با طراحان گروه پاشام فضايي خاص را تجربه كنيد.

ویژگی‌های پاشام

کارگاه دوخت پارچه مجهز به دستگاه‌های روز دنیا

کارگاه آهنگری و ساخت سازه های فولادی

تنوع در انبار پارچه و واردات مستقیم پارچه​​​​​​​

سال ها تجربه موفق​​​​​​​

محصولات پاشام
​​​​​​​

فعاليت گروه مهندسي پاشام در دو حوزه سازه هاي ثابت و سازه هاي متحرك تعريف مي شود. در حوزه سازه هاي ثابت محصولات به دو حالت عرضه مي شود. حالت اول محصولات از پيش مهندسي شده است كه همه قطعات آماده و ساخته شده و پس از انتخاب مشتري، ظرف مدت يك روز در محل نصب و برپا مي شود. براي ديدن اين محصولات به صفحه اينستاگرام پاشام مراجعه نماييد. حالت دوم طراحي بر اساس وضع موجود صورت مي گيرد كه نسبت به حالت اول زمان بر  است. در حوزه ساز هاي متحرك، پوشش هايي طراحي مي شود كه مخاطب هر زمان كه بخواهد مي تواند سقف را جمع يا باز نمايد.